Akıllı Video Analiz Sistemleri

Akıllı Video Analiz Sistemleri

Bilgisayarların baş döndürücü hızda gelişmesi birçok sektöre devrim niteliğinde yenilikler getirdi. Akıllı video içerik analizi de bu gelişmenin CCTV sistemlerinde kendini gösterdiği en somut yeniliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Yüzlerce kameranın görüntüsünü durmaksızın izlemek ve olası tehditleri ve anormal durumları tespit etmekte güvenlik görevlilerinin en büyük yardımcısı kameraları izleyen ve analiz eden bilgisayarlar. Bazı üreticiler video içerik analizi yapabilen mikro bilgisayarları (DSP) kamera veya enkoder gibi cihazlara entegre ederek merkezi bilgisayarlara ihtiyaç duyulmadan bu fonksiyonu yerine getirecek cihazları şimdiden ürettiler.

Onlarca, yüzlerce kamerası olan işletmeler bunların bir kısmını video analiz yapabilir hale getirerek sistem performansını anlamlı bir şekilde arttırabilirler. Video analizi için sistem ilave bir kablo tesisatı gerektirmiyor, mevcut sistemler de kendilerine uygun donanımlar ekleyerek aynı fonksiyonelliğe kavuşabilirler.


Kurulacak sistemlerde birincil amacın değerlendirilmesi ve kullanıcının istekleri size önerebileceğimiz sistem için belirleyici bir etkendir.

 • Kamuya açık ve yoğun insan ve araç trafiğinin olduğu ortamlarda kullanılacak analiz yöntemleri ve algoritmalar ticari binalar ve tesislerden farklı özellikler gösterebilir.
 • Havalimanı ve metro gibi tesislerde yoğun insan trafiğine ilave olarak terör tehdidi altında olmaları gibi faktörler video analiz desteğini zorunlu kılmaktadır.
 • Stratejik öneme sahip diğer tesisler, askeri üsler, petro-kimya tesisleri, sanayi tesisleri, boru hatları video analiz uygulamalarından faydalanmaktadır.
 • Trafik kontrolu için geliştirilmiş özel algoritmalar trafik ışıklarının kontrolünden, hız, şerit, kırmızı ışık ihlallerine, plaka okuma ile araç tanımlamaya, tünellerde duran, ters yöne giden araçları algılamaya kadar çok geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Dünyanın önde gelen üreticileriyle kurduğumuz çözüm ortaklıkları sayesinde ihtiyacınız olan sistemi sizin için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

 

Komple anahtar teslimi çözümler sağlamak amacıyla ürünlerimiz arasında video analiz yazılımlarının yanı sıra serverler, kameralar, enkoderler ve her türden aksesuarları da bulunduruyoruz.

 • IR aydınlatma armatürleri
 • Pan-tilt mekanizmaları
 • Telemetre alıcı/vericileri
 • Kamera muhafazaları
 • Network switchler
 • Fiberoptik dönüştürücüler
 • Fiberoptik sonlandırma elemanları

Bizimle İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçmeyi unutmayın

Addres:

Oruç Reis Mah. Tekstilkent Cad.
Tekstilkent Ticaret Merkezi B-13 No:55
Esenler/İstanbul

Telefon:

+90 123 456 7890
+90 123 456 7890 FAX

Mail:

info@elektrosel.com